4 листопада у Полтавській ОДА нагородили переможців ІІ етапу обласного конкурсу “Кращий заклад освіти з інклюзивним навчанням”. Такий конкурс на Полтавщині проводили вперше, пише НП.
Як зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, зараз в області будуються об’єкти з елементами доступності. Йдеться і про спортивні заклади, охорони здоров’я та освіти.
На церемонії нагородження відзначили дев’ять закладів освіти у трьох номінаціях. Переможці за I місце отримали сертифікати на 150 тис. грн, II місце — 100 тис. грн і III місце — 50 тис. грн.
Номінація “Заклад дошкільної освіти з інклюзивним навчанням”:
I місце — Дошкільний навчальний заклад ясла-садок “Ромашка” Решетилівської міської ради;
II місце — Заклад дошкільної освіти “Веснянка” Гадяцької міської ради”
III місце — Заклад дошкільної освіти “Золота рибка” Горішньоплавнівської міської ради.
“Наш заклад дошкільної освіти працює в галузі інклюзії з 2018 року. Тоді до нас вперше батьки привели дитину з особливими освітніми потребами з проханням взяти її на виховання. І з того часу ми почали вивчати нову науку — інклюзію. Для цього потрібно було створити нове освітнє середовище для таких дітей. Потрібно було навчити педагогів новій науці. Щороку таких дітей стає дедалі більше. Перехід до інклюзивного навчання є корисним для всіх дітей. Адже до кожної дитини забезпечуємо особистісний підхід”, –
директор закладу дошкільної освіти “Веснянка” Гадяцької міської ради Тетяна Гура.
